• Sztafety Rejonowe

• Wczoraj zawodnicy naszej szkoły zajęli IV miejsce w rejonowych sztafetach 4x400m, które odbyły się w Obornikach.

Ogromne gratulacje !!!

• Jak co roku w naszej szkole został zorganizowany Dzień Chłopaka!

Panowie z okazji swojego święta otrzymali od dziewcząt słodkości i moc życzeń.

Drodzy Chłopacy! Wszystkiego, co najlepsze na każdy dzień!

• Tydzień Wyborczy w Naszej Szkole!

• Dziś po raz ostatni uczniowie mogli oddać głosy na kandydatów do Samorządu Uczniowskiego.

W poniedziałek po przeliczeniu głosów zostanie ogłoszony nowy skład samorządu. Wybrani przez społeczność uczniowską przedstawiciele będą od tej pory reprezentować naszą młodzież.

• Dzisiaj przypada DZIEŃ KAWY!

• Nasza kadra kierownicza rozpoczęła ten piątkowy, słoneczny dzień porządną dawką kofeiny.

Takie święto miło się obchodzi! Zatem parę myśli, niech nas inspirują!

Dobrego dnia!

"Kawa pachnie, jak świeżo zmielone niebo".

"Czarne myśli - nigdy. Kawa – zawsze!".

"To będzie piękny dzień, ale najpierw kawa".

"Zanim coś zrobisz, zrób kawę!".

"Nie ma problemu, którego kubek kawy by nie rozwiązał".

"Kawa, to szczęście odmierzane w ziarnach".

• Kolejne sukcesy naszych uczniów

• Tym razem podczas Festiwalu Sztafet, który odbył się dzisiaj na Stadionie Miejskim w Międzychodzie.

Sztafeta żeńska 4x400m zdobyła III miejsce

Sztafeta męska 4x400m zdobyła I miejsce

Ogromne gratulacje!!!

Powodzenia w zawodach rejonowych!

Trzymamy kciuki!

• Sztafetowe Biegi Przełajowe

• 22 września 2023 r. nasza Szkoła była organizatorem sztafetowych biegów przełajowych szkół ponadpodstawowych powiatu międzychodzkiego. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Starosta Międzychodzki Pan Rafał Litke.

W kategorii żeńskiej i męskiej zajęliśmy II miejsce.

Ogromny sukces i gratulacje dla zawodników.

• Czas szybko leci, a My chcemy jeszcze....

• Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za ten piękny projekt, czas, warsztaty i zero elektroniki. Jednak można super spędzić wolne chwile bez zasięgu, bez telefonów, bez dostępu do internetu. My już to wiemy. Wśród wspaniałych ludzi i przepięknej natury, zegar tyka inaczej, a My mamy możliwość poznać tak naprawdę siebie oraz swoich sąsiadów zza Odry. Niesamowite doświadczenie, które wywarło na nas niezapomniane wrażenie.

Dziękujemy p. Wiesi i p. Grzegorzowi za gościnę, a dziewczynom za cierpliwość podczas nauki konnej.

P.s. Mamy nadzieję, do zobaczenia wkrótce

Fundacja BONIN

• Pierwsze spotkania z rodzicami

• W dniach 19-20.09.2023 r. w naszej szkole odbyły się zebrania z rodzicami. Uczniowie przed wejściem częstowali kawą i pysznymi ciastami, które przekazali nasi pracodawcy. Następnie kierownik szkolenia praktycznego - Pani Agnieszka Pospieszna przedstawiła wszystkie informacje dotyczące praktyk i kursów, a także dla uczniów klas kończących, egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Rodzice spotkali się także z wychowawcami. Dziękujemy za liczne przybycie. Współpraca szkoła - rodzice jest gwarancją sukcesu naszych uczniów.

• Dzień Sybiraka

• 17 września to 84 rocznica napaści ZSRR na Polskę. Są jeszcze wśród nas osoby, których udziałem były te wydarzenia. Konsekwencją agresji Rosji Radzieckiej na nasz kraj była śmierć i gehenna setek tysięcy Polaków. 18 września Poczet sztandarowy uczniów naszej szkoły wziął udział w uroczystej mszy świętej, zostały także złożone kwiaty pod Pomnikiem Poległych i Pomordowanych w latach 1939 - 1956. Wkrótce w naszej szkole wystawa przedstawiająca losy mieszkańców naszego powiatu wywiezionych w czasie II wojny światowej na Syberię. Pamiętajmy!!!

• W drogę!

• Halo, halo w ten słoneczny, sobotni dzionek Chcieliśmy Was poinformować, że Nasz Kawowy Team wyrusza w podróż na kolejny wyjazd projektowy. A dokąd? Już niebawem zdradzimy Wam naszą miejscówkę pozdrawiamy

P s. Dziękujemy Verotrans za bezpieczny transport

• Dzień Kropki w naszej szkole

• Dnia 15.09.2023 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki🙂 (International Dot Day). Było zabawnie i kolorowo. Każdy z uczniów na "drzewie talentów"mógł umieścić i pochwalić się swoim talentem. Każdy z nas ma wiele talentów, wystarczy je zauważyć!!! Doceniajmy siebie i siebie nawzajem!!!

• Wnioski o stypendium szkolne

• Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzychodzie informuje, że można składać wnioski o stypendium szkolne. Przysługuje ono uczniowi/uczennicy znajdującemu/znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z  niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w  rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż kwota 600,00 złDochód oblicza się na podstawie art. 8 ust. 3-13 ustawy o pomocy społecznej. Kwota dochodu z 1 ha przeliczeniowego wynosi 345,00 zł.Wnioski na stypendium szkolne należy składać w terminie do 15 września w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzychodzie, ul. Juliusza Słowackiego 11 w poniedziałek w godzinach 8:15 - 16:00 oraz od wtorku do piątku w godz. 7:15 - 15:00.Szczegóły pod linkiem: https://liblink.pl/zyroEc9STm