• DZIĘKUJEMY

Szkole Podstawowej w Przytocznej

CZEKAMY NA WAS WE WRZEŚNIU

• Turniej piłki nożnej

• Dnia 31.03.2023 r. odbył się turniej piłki nożnej szkół średnich naszego powiatu.Nasza szkoła zdobyła III miejsce .Ogromne gratulacje  dla naszych reprezentantów.

• ÓSMOKLASIŚCI -Już niedługo spotkamy się z Wami

• SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA DRZWI OTWARTE:

Szkołę Podstawową nr 1 im. Miasta Stołecznego Warszawy w Międzychodzie,

Szkołę Podstawową nr 2 w Międzychodzie,

Szkołę Podstawową w Sierakowie,

Szkołę Podstawową w Kwilczu,

Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Lutomiu,

Szkołę Podstawową im. Konstytucji 3 Maja w Luboszu,

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łowyniu,

Szkołę Podstawową w Pszczewie,

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamionnie,

Zespół Szkół w Chrzypsku Wielkim

oraz WSZYSTKICH zainteresowanych nauką w naszej szkole

Do zobaczenia

• Organizacje ochrony prawnej

• Dzisiaj mieliśmy przyjemność gościć p. mecenas Martę Dittmer z Fundacji Togatus Pro Bono. Celem spotkania był wykład dla naszej młodzieży o tematyce: "Działalność krajowych i międzynarodowych organizacji ochrony prawnej".

Bardzo dziękujemy p.mecenas Marcie Dittmer za super wykład.

• Spotkanie z sędzią

• Dzisiaj uczniowie klas II i III mieli spotkanie z sędzią p. Justyną Basińską-Skokowską z Sądu Rejonowego w Szamotułach, która omówiła zagadnienia dotyczące prawa spadkowego. Młodzież dowiedziała się, co dzieje się ze spadkiem, gdy umiera osoba najbliższa, a także czy odpowiada za długi swoich rodziców i rodzeństwa? Uczniowie mieli możliwość napisania również swojego testamentu.

Bardzo dziękujemy p. Justynie za rzetelne przekazanie nam wiedzy oraz za owocną współpracę z Sądem Rejonowym w Szamotułach.

• Światowy Dzień Wody

• Z okazji Światowego Dnia Wody, który przypada 22 marca młodzież na lekcjach chemii zapoznała się z założeniami ekologii. Uczniowie dowiedzieli się czym jest ślad wodny, ile litrów wody potrzeba by wyprodukować t-shirt a ile wody jest potrzebne by dostarczyć produkty na śniadanie.

Szanujmy zasoby wodne! Woda ma wpływ na nas wszystkich, wszyscy musimy podjąć działania. To znaczy Ty! Ty i Twoja rodzina, szkoła i społeczność możecie coś zmienić, zmieniając sposób, w jaki korzystacie, konsumujecie  i zarządzacie wodą w swoim życiu.

• Pierwszy Dzień Wiosny w Branżówce

• Dziś uczniowie naszej szkoły porzucili tradycyjne pójście na wagary i postanowili uczcić nadejście Wiosny organizując Dzień Bez Plecaka oraz solidaryzując się z ludźmi chorymi na Zespół Downa Dzień Kolorowej Skarpetki.

• DZIEŃ BEZ PLECAKA & DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

• 21.03.2022r. - WTOREK

UCZNIOWIE MOGĄ PRZYJŚĆ PRZEBRANI DO SZKOŁY Z NIETYPOWYMI PLECAKAMI: KOSZE, TORBY, POSZEWKI, WALIZKI ITD.

TEGO DNIA OBCHODZIMY RÓWNIEŻ DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI - Każdy ma ubrać tego dnia kolorowe nie do pary skarpetki

MOŻNA DAĆ PONIEŚĆ SIĘ WYOBRAŹNI, BO INTERPRETACJĘ TEMATU POZOSTAWIAMY WASZEJ KREATYWNOŚCI

ZACHĘCAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY

• Rekolekcje

• W dniach od 13 marca do 15 marca 2023 r. odbyły się rekolekcje szkolne. W szkole i w kościele naładowaliśmy nasze akumulatory życiowe.

Ks S. Kosmala przybliżył nam wartości, którymi powinniśmy się kierować. W szkole zatrzymaliśmy się na filmie i zmaganiach z wiedzą w escape roomie.

Dziękujemy za wartościowe rekolekcje oraz udział w nich.

Wyniki wiedzy w grze szkolnej escape room:

Klasa 2 A - 1 miejsce,

Klasa 1 D - 2 miejsce,

Klasa 1 B - 3 miejsce

Gratulacje dla wszystkich uczestników gry

• To co dobre, szybko się kończy...

• Ale my wiemy, że niebawem znowu się zobaczymy i to jest dla nas najważniejsze.

W ostatni dzień projektu mieliśmy super zabawy - budowanie mostu, gry językowe oraz pisaliśmy odpowiedzi do siebie na poniższe pytania:

- Co ma się wydarzyć w tym roku?

- Czego chcę się nauczyć?

- Jakie mam plany na przyszłość?

Te odpowiedzi zostały zawarte w formie listu w oparciu o nas samych, a także w odniesieniu do projektu. Po zakończeniu całego projektu, który nastąpi dopiero jesienią, każdy uczestnik będzie mógł otworzyć swój list i zobaczyć/ocenić, co przez ten czas zmieniło się w jego życiu.

Na do widzenia każdy z uczestników napisał na kartce swojego rówieśnika tzw. dobre słowo.

Wyruszyliśmy w podróż powrotną w kierunku Międzychodu z bagażem pełnym doświadczeń, nowych znajomości i wspaniałych przygód

A to wszystko było możliwe dzięki:

Projektowi Erasmus+ oraz PNWM

Schloß Trebnitz Bildungs- und Begegnungszentrum e.V.

DZIĘKUJEMY I DO ZOBACZENIA!/ DANKE SCHÖN UND BIS BALD!

• Drodzy Panowie

• Z okazji Waszego Święta składamy serdeczne życzenia zdrowia, pogody ducha, spełnienia marzeń, sukcesów zawodowych i osobistych, radości życia i wielu pięknych dni.

Miłego świętowania Panowie!!!

• Dziś w naszej szkole swój dzień miały kobiety.

Wszystkim paniom i dziewczynom życzenia złożyli chłopcy i panowie uczący się lub pracujący w naszej szkole, szczególnie pod tym względem zasłużyli się chłopcy z klasy I d . Dziękujemy za tulipany i słodkości.

Wszystkim kobietom życzymy miłego świętowania.