• Klasa 3c na lodowisku!

• Wspaniała zabawa i integracja! Dla wielu możliwość pokazania swoich budzących szacunek umiejętności, dla niektórych pierwsze zetknięcie z jazdą na łyżwach, ale dla wszystkich ogromna frajda! Zapowiadamy, że jeszcze tam wrócimy!!!

• "Szczęśliwy zawód"

• W ramach akcji Samorządu Uczniowskiego "szczęśliwy zawód" wylosowane zawody na grudzień dla I zmiany to CIEŚLA, a dla zmiany II PRACOWNIK OBSŁUGI HOTELOWEJ

W dniach 19.12. (CIEŚLA) i 21.12. (PRACOWNIK OBSŁUGI HOTELOWEJ) uczniowie uczący się w powyższych zawodach są zwolnieni z odpowiedzi, kartkówek i sprawdzianów

• Obchody rocznicy wysiedleń

• Udział pocztu sztandarowego Zespołu Szkół nr 2 w Międzychodzie w obchodach 84 rocznicy wysiedleń mieszkańców powiatu międzychodzkiego.

• MŁODZI ODKRYWCY ZAWODÓW - Wizyta przedszkolaków

• Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy dzieci z Przedszkole nr 3 im. Jana Brzechwy z Międzychodu wraz z opiekunami. Przedszkolaki wzięły udział w zabawie zawodoznawczej - odgadywały nazwy zawodów prezentowanych przez naszych uczniów, bawiły się w sklep z prawdziwą kasą, wagą i innymi atrybutami i kolorowały kolorowanki przedstawiające różne zawody. Na koniec ozdobiły pierniczki, które nasi uczniowie pomogli zapakować. Dzieci otrzymały również upominki oraz certyfikaty młodych odkrywców zawodów.

Mamy nadzieję, że nie była to ostatnia wizyta tak miłych gości.

• Bombka na choinkę

• Dziś zostały wręczone nagrody za udział w akcji "Bombka na choinkę". Nasi uczniowie przynieśli bombki do ustrojenia szkolnych choinek. Wygrały klasy, które dostarczyły największą ilość bombek.

Nagrody otrzymali:

I miejsce- klasa I C

II miejsce- klasa I D

III miejsce- klasa I A

oraz wyróżnione zostały następujące klasy:

Klasa II A

Klasa I E

• Lekcja online z Biblioteką Austriacką w Opolu

• W ramach współpracy z Biblioteką Austriacką w Opolu uczniowie naszej Szkoły mieli możliwość

w uczestniczeniu w lekcji bibliotecznej realioznawczej online.

Tym razem uczniowie wysłuchali prelekcji na temat:

"Austria - kraj w centrum globu?" , podczas której poznali nie tylko ogólne informacje o współczesnej Austrii, lecz także przełomowe wydarzenia mające wpływ na ponad tysiącletnie dzieje Austrii.

Jest to kolejna możliwość uatrakcyjnienia lekcji języka niemieckiego:)

• Powiatowe Mistrzostwa Szkół Średnich w Tenisie Stołowym

• W piątek - 01.12.2023 r. - w naszej Szkole odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Średnich w Tenisie Stołowym

Wśród dziewcząt najlepszą drużyną okazała się być reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych w Międzychodzie, natomiast wśród chłopców zwyciężyła reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego w Międzychodzie. Gratulujemy

Zawodnicy Zespołu Szkół nr 2 zajęli IV miejsce.

Ogromne gratulacje

• Paka dla psiaka

• Nasza szkoła zorganizowała zbiórkę karmy dla zwierząt do "Przytuliska u Wandy" w Przyborówku. Dziś uczniowie wraz z opiekunami dostarczyli karmę do schroniska. Wartość człowieka określa to, jak traktuje tych, którzy są słabsi. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania!

• Zbiórka żywności

• Nasza szkoła włączyła się w akcję "Święta godne a nie głodne" zorganizowaną przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Międzychodzie. Wszystkie klasy dostarczyły żywność dla rodzin, która dziś została przekazana do PCPR-u.

Pomagajmy! Pomaganie jest naprawdę dobre!

• Młodzi dla Klimatu w Wielkopolsce

• Klasa II a i II c uczestniczyły w webinarze  Młodzi dla Klimatu w Wielkopolsce. Ten Projekt UNICEF dotyczy ochrony środowiska, promocji ekologicznego stylu życia i kwestii związanych ze zmianą klimatu. Cele projektu to:

- rozbudzanie zaangażowania społecznego młodzieży z województwa wielkopolskiego,

- promowanie aktywności młodych ludzi w obszarze ochrony środowiska i klimatu,

- wspieranie realizacji projektów społecznych młodych ludzi.

• Świąteczna pocztówka

• Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję "Świąteczna Pocztówka" i wykonali kartki świąteczne, które zostaną wysłane do pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka i i ich rodziców oraz seniorów z innych szpitali. Dzisiaj kartki zostaną wysłane do Warszawy. Mamy nadzieję, że te życzenia płynące prosto z serca umilą adresatom świąteczny czas.

• Kompetencje personalne i emocje w pracy

• W dniu 28.11.2023 r. gościliśmy na lekcjach przedstawicielki Cechu Rzemiosł Różnych Międzychodzko-Drezdeneckiego w Międzychodzie, które przeprowadziły wykład dotyczący kompetencji personalnych oraz zarządzania emocjami w pracy. Umiejętności i kompetencje takie są niezwykle ważne w pracy z ludźmi. Dziękujemy!