• Klasa 2 D wzięła udział w Powiatowym Dniu Sprzątania Ziemi.

Nasi uczniowie sprzątali drogę do Muchocina.

Szanujmy naszą małą Ojczyznę

• 81 Rocznica Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

• Powstanie w getcie warszawskim wybuchło 19 kwietnia 1943 r. i trwało do 16 maja. Bezpośrednią przyczyną, wywołanego przez żydowskie podziemne formacje zbrojne na terenie warszawskiego getta, powstania była decyzja Niemców o likwidacji getta.

W tym okresie Armia Krajowa przeprowadziła pod kryptonimem „Akcja Getto” szereg akcji zbrojnych, mających pomóc powstańcom. Planowano wysadzenie muru getta i umożliwienie Żydom ucieczki w kierunku Żoliborza. Trzykrotne, okupione śmiercią żołnierzy AK, próby podejścia pod mur getta i założenia ładunków wybuchowych, nie powiodły się. Było to pierwsze miejskie powstanie w okupowanej przez nazistowskie Niemcy Europie.

#ŁączyNasPamięć

• "Szczęśliwy zawód"

• W ramach akcji Samorządu Uczniowskiego "szczęśliwy zawód" wylosowane zawody na marzec dla I zmiany to ELEKTRONIK, a dla zmiany II LAKIERNIK SAMOCHODOWY

W dniach 23.04. (ELEKTRONIK) i 25.04. (LAKIERNIK SAMOCHODOWY) uczniowie uczący się w powyższych zawodach są zwolnieni z odpowiedzi, kartkówek i sprawdzianów

• Edukacja prawna

• W ramach współpracy z Sądem Rejonowym w Szamotułach odbyło się dzisiaj kolejne spotkanie z Edukacji Prawnej Młodzieży i mieliśmy przyjemność gościć komornika sądowego p. Lecha Siudę. Tematem spotkania był: "Zawód komornika sądowego, egzekucja świadczeń pieniężnych i niepieniężnych".

Dziękujemy serdecznie za owocne spotkanie

• Spotkanie z młodzieżą

• W ramach współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Międzychodzie gościliśmy dzisiaj doktor lekarza psychiatrę dzieci i młodzieży phd p. Katerynę Halchyn oraz koordynatora rodziny i pieczy zastępczej p. Sylwię Kos. Celem spotkania była prelekcja dla młodzieży dotycząca "Wpływu używek na rozwój psychiczny i zachowanie młodzieży".

Dziękujemy za spotkanie.

• Pizza!

• Dziś odbyło się wspólne wyjście klasy 1a do pizzerii

Integracja to bardzo ważna część życia klasy, gdyż dzięki niej poznajemy i uczymy się siebie nawzajem!

• Brawl Stars

• W czwartek i piątek na długiej przerwie odbył się turniej gry Brawl Stars.

Wygrała drużyna "piekielna kula", drugie miejsce natomiast zajęła "drużyna X".

Wygranym gratulujemy

• Mistrzostwa Szkół Ponadpodstawowych W Biegach Przełajowych

• Wczoraj odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadpodstawowych W Biegach Przełajowych

Nasi uczniowie zajęli IV miejsce!

Gratulacje dla wszystkich uczestników

"Choć wynik może pokazać porażkę, nasze serca wiedzą, że prawdziwe zwycięstwo tkwi w uśmiechu, który zyskujemy dzięki dobrej zabawie i niezapomnianym momentom."

• Zachęcamy do wzięcia udziału w zacnym przedsięwzięciu

• zaWODNICZKI i zaWODNICY - 57 MIEJSC CZEKA włączcie się i razem poprawmy warunki brzegowe

W sobotę 1 8 M A J A o godz. 8.30 rusza akcja JEZIORO MIEJSKIE BEZ ŚMIECI będąca częścią 6. już edycji ogólnopolskiej akcji OPERACJA CZYSTA RZEKA 2024 z Radiem 357. Jako sztab Zielony Międzychód podeszliśmy do sprawy ambitnie i założyliśmy udział 57 osób.

UWAGA 1: żeby dołączyć do wydarzenia, należy się zarejestrować przez stronę operacjarzeka.pl, odszukując sztab Zielony Międzychód na mapie lub liście, najlepiej zawężając obszar poszukiwań do Sztabów Radia 357. Poniżej link do zapisów.

UWAGA 2: pospieszcie się i zarejestrujcie już teraz - zapisy kończą się tydzień przed akcją.

UWAGA 3: liczba miejsc ograniczona! Zapiszcie się już teraz!

UWAGA 4: w razie problemów z rejestracją na wydarzenie, prosimy o kontakt na FB - pomożemy!

UWAGA 5: jeśli sami nie możecie wziąć udziału w akcji, przekażcie informację innym, aby jak największa liczba osób pomogła oczyścić nasze jezioro ze śmieci.

W akcji sprzątania po raz kolejny pomoże nam firma ZUO Clean City i Fundacja sireco, podstawiając kontener i odbierając od nas zebrane śmieci. Otrzymamy również zestawy do sprzątania od organizatorów Operacji Czysta Rzeka 2024.

LINK DO ZAPISÓW https://system.operacjarzeka.pl/?actionId=1748...

• Dzień Zdrowia

• Wczoraj w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. O tym, że zdrowie jest najważniejsze przekonujemy się wtedy, gdy zaczyna nam go brakować... Wszyscy mieli okazję spróbować pysznych jabłek, sprawdzić ciśnienie krwi i poziom cukru, a także zważyć się i sprawdzić prawidłowość BMI. Dbajmy o siebie nie tylko od święta! Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia dla całej społeczności szkolnej!!!

• ZAWODOWCY TO MY!➡️KLASY PATRONACKIE➡️ Christianapol Meble Polska